GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

2022 Dünya Kupası ne zaman oynanacak?

FIFA görev gücü Katar'ın ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası’nın kasım-aralık ayları arasında düzenlenmesini önerdi. Öneri gelecek ay yapılacak FIFA İcra Kurulu toplantısında görüşülecek.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
24 Şubat 2015, Salı 13:46

2022 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Katar'daki kavurucu yaz sıcakları FIFA'yı endişelendiriyor. Aşırı sıcakların hem oyuncuların hem de kupayı yerinde takip edecek turistlerin yaşamını tehlikeye atmasından korkuluyor.

FIFA bu nedenle kupanın kış aylarına çekilmesi konusunu tartışmaya açtı. FIFA'nın oluşturduğu görev gücü de Katar'da incelemeler yaptıktan sonra konuyla ilgili bir rapor hazırladı. Görev gücü raporunda 2022 Dünya Kupası'nın kasım ile aralık aylarında düzenlenmesini önerdi.

Görev gücüne göre maç takvimi de yeniden düzenlenmeli ve Dünya Kupası 1 aydan daha kısa sürede tamamlanmalı. FIFA İcra Kurulu gelecek ay Zürih'te yapacağı toplantıda görev gücünün önerilerini mercek altına alacak. Ancak İcra Kurulu’nun bağlayıcı bir karar almadan önce Avrupa Kulüpler Birliği ile ortak bir zeminde buluşmaya çalışacağı belirtiliyor.

Avrupa Kulüpler Birliği lig takvimi sekteye uğrayacağı gerekçesiyle kupanın kış aylarında düzenlenmesine şiddetle karşı çıkıyor. Birlik, turnuvanın mayıs ayında oynanmasını istiyor. Ancak FIFA görev gücü Katar'da mayıs ayında da hava sıcaklığının futbolu olumsuz etkileyeceği yolunda görüş bildirdi.


Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Lucescu yalan mı söyledi?

Galatasaray’a göre, Milli Takım’ın hocası Serdar’ı oynatmam

İşte 23 biletin sahibi ülke...

Gelecek yıl Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılacak 32 ta

Modric'ten Oğuzhan'a övgü

Türkiye, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu 8. maçında H

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri Sonuçları

Futbolda 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde 8. hafta maçla
 
Federer'in çocukla maçı
37309
Sporda ilginç görüntüler!
37646
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
16890
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
13516