GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Mustafa Çulcu: "Pozisyon net gol"

Kasımpaşa ile Galatasaray arasında oynanan karşılaşmanın 26. dakikasında tartışmalı bir pozisyon yaşandı, Mustafa Çulcu yorumladı.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
30 Kasım 2015, Pazartesi 10:16

27. dakikadaki pozisyonda Donk’un vuruşu net şekilde gol... Burada en büyük hata 6 nolu yardımcı hakem Alper Ulusoy’un oyun esnasında pozisyona bakış şekli son derece yanlış olduğu için, onun bu golü yakalama şansı yok. ‘Neden derseniz?’ Böyle pozisyonlarda ilave yardımcıların direği baz alarak, iç kısma yani kaleye bakmaları gerekirken; pozisyona dikkat edilirse Ulusoy kafasını oyun alanına doğru yöneltti.

Dolayısıyla bu açıdan golü tespit etme şansı mümkün değil, ki hata da yaptılar. Pozisyon görüntülere göre net gol. Orta hakem Halis Özkahya’ya burada bir şey diyemeyiz, karar tamamen 6 nolu yardımcı hakem Ulusoy’a ait.

HAKEMİN AVANTAJI DOĞRU
Kasımpaşa'nın ilk yarıda Hakan’la bulduğu golü öncesi Adem’e yapılan faulde hakem Halis Özkahya avantaj kuralını iyi uyguladı. Aynı pozisyonda daha sonra Eren Derdiyok kaleye şut çekti, çekilen bu şutta Semih topu elle önledi...

UEFA’nın talimatı böyle pozisyonlarda penaltı ve ihtardır; ama hakem bir nefes bekleyerek pozisyonu takip etti. Hakan pozisyon itibariyle golü buldu ve hakem Halis Özkahya da golü verdi. Eğer pozisyon gol olmasaydı; doğru uygulama hakemin penaltıya dönüp Semih’e de sarı kart vermesi gerekirdi.

 

 


Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Derbide ilki yaşayacaklar! Tam 21 isim...

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde, teknik direktörlerinin forma verm

Başkan Özbek'in derbilerde yüzü gülmüyor!

Süper Lig'de 22 Ekim Pazar günü Fenerbahçe'yi konuk edecek Galatas

Kocaman'ın Galatasaray'a şansı tutmuyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, derbide karşılaşacakları s

Volkan Demirel, İnstagram'dan yanıt verdi!

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray
 
Federer'in çocukla maçı
34712
Sporda ilginç görüntüler!
35137
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
9856
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12347