GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Akyazı Stadı ne zaman açılıyor?

Trabzonspor'da kötü sonuçlar sebebiyle gündemdeki yerini biraz kaybetmiş gibi görünse de, şehrin odak noktalarından birinin Akyazı Projesi olduğu muhakkak.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
23 Eylül 2016, Cuma 12:01

Trabzonspor’da kötü sonuçlar sebebiyle gündemdeki yerini biraz kaybetmiş gibi görünse de, şehrin odak noktalarından birinin Akyazı Projesi olduğu muhakkak. Ancak bu noktada çelişkili ifadeler söz konusu. FANATİK gazetesi, Trabzonlular’ın aklındaki soruları, konunun muhatabına, Akyazı Projesi’nden sorumlu yönetici Gökhan Saral’a sordu. İşte yanıtlar...

Akyazı Projesi, 7. haftaya yetişecek mi?

Şu an için çok yoğun bir çalışma var. Ancak illa 7. hafta diye olmazsa olmazımız yok. Çünkü stada girdiğimizle halen ciddi çalışmaların olmasını istemiyoruz. Eğer biraz sarkması gereken çalışmalar olacak gibiyse ötelemekten çekinmeyeceğiz.

Ne kadarlık bir rötardan bahsediyoruz?

Yani Ekim ayının sonlarından öteye sarkmaz.

Peki genel olarak ne sıkıntılar oldu da bu noktaya gelindi?

Müteahhit firmayla ilgili sorunlar oldu. Bu noktada bir hayli vakit kaybettik. Ancak TOKİ ile yaptığımız çalışmalar bizim kaybettiğimiz zamanın bir kısmını geri almamıza yardım etti. Bu noktada TOKİ Başkanı Ergün Turan’a emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten de ancak bu kadar ilgili olunabilir. Sayın Ergün Turan’ın yanı sıra, kentimizin değerli insanları Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’ın tüm yoğunluklarına rağmen ilgisini de unutmamak lazım. Yani kent tamamen en büyük markasının yeni stadı için seferber oldu.

Nasıl bir stat olacak Akyazı... Örnek olarak neyi gösterebilirsiniz?

Beşiktaş’ın stadı Vodafone Arena gibi bir örnek verebiliriz. Tabi ki onlar daha rahat çalıştılar. Kendileri yaptılar. Bizim yüklenici firma vs durumları biraz işi uzattı. Ancak sonuçta başlangıçta çok sıradan bir stat olacakken şimdi akıllı stat kıvamına gelindi. Yani localardan tutun zemine kadar büyük iyileştirmeler yaptık. Bunu stada gelen taraftarımız hissedecek. Zaten önümüzdeki günlerde teknik altyapı ile ilgili olarak Turkcell bir lansman yapıp detayları aktaracak.

Avni Aker'’in alanı ne olacak?

Orası zaten kulübün arazisi değil. Son olarak biz taşındıktan sonra bu alanın bir şehir meydanı olması planlanıyordu. Ancak daha sonra farklı bir planlama yapılır mı bilemem.

Taraftarın, kentin ilgisi nasıl?

Yani kolay değil tabi birçok tarihin yazıldığı Avni Aker’'e veda edip yepyeni bir stada geçmek. Anılarımızı taşıyacağız ve yeni tarihler yazmak için stadımızda olacağız. Taraftarımız heyecanlı ama bunu bir sezonluk düşünmemek gerekir. Trabzonspor, Trabzon kentinin en büyük markası. Hepimiz sahip çıkmalıyız.

Dolar mı peki stat? Var mı endişeniz?

Takımın aldığı sonuçlar elbette etkileyecektir zaman zaman ama ben kentimizin kulübüne sahip çıkacağına inanıyorum.

 


KAYNAK : Fanatik
Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Derbide ilki yaşayacaklar! Tam 21 isim...

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde, teknik direktörlerinin forma verm

Başkan Özbek'in derbilerde yüzü gülmüyor!

Süper Lig'de 22 Ekim Pazar günü Fenerbahçe'yi konuk edecek Galatas

Kocaman'ın Galatasaray'a şansı tutmuyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, derbide karşılaşacakları s

Volkan Demirel, İnstagram'dan yanıt verdi!

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray
 
Federer'in çocukla maçı
36524
Sporda ilginç görüntüler!
36758
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
16442
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
13096