GÜNÜN
GELİŞMESİ
Uğur Meleke'den Cenk Tosun önerisi!

İtalyanlar'dan Passolig örneği!

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Başkanı Carlo Tavecchio, Türkiye'de statlara fotoğraflı elektronik kartlarla girilen "Passolig" sistemini ülkesine örnek gösterdi.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
06 Temmuz 2017, Perşembe 10:29

İtalyan parlamentosunun alt kanadı Temsilciler Meclisinin Mafya ile Mücadele Komisyonunda gerçekleştirilen "Mafya-Futbol İlişkisi Üzerine" konulu oturuma katılan Tavecchio, önemli açıklamalarda bulundu.

İtalyan basınına yansıyan haberlere göre, FIGC Başkanı ülkesine öz eleştiride bulunarak, "Statlarımız hususunda handikaplarımız var. Ligimiz, Avrupa standartlarının altındaki statlarda oynanıyor. Bu, güvenlik sistemi açısından da böyle." dedi.

- "Bu sistem İtalya'da da uygulanmalı"

Maçlarda bilet satış işlerine mafyanın karışmaması, karaborsanın olmaması için önlem alınması gerektiğini vurgulayan Tavecchio, örnekler arasında Türkiye'de "Passolig" sistemi kapsamındaki uygulamalara değindi.

Tavecchio, şöyle konuştu:

"Kişisel, isme özel biletler olması lazım. Geçenlerde Türkiye'deydim. Orada başlatılan her bir kimsenin tek tek nerede oturacağı belli olan fotoğraflı elektronik sistemi anlattılar ki bu her şeyi değiştirir. Bu sistem İtalya'da da uygulanmalı. Serie A'da Türkiye'dekine benzer bir uygulamaya geçilebilmesi için yüz milyonlarca avroluk yatırım gerekiyor."

Bilet alım satımlarında yapılan düzenbazlıkların cezalandırılması görüşünü de benimsediğini anlatan FIGC Başkanı, "Bunlar, caydırıcı olabilir." ifadesini kullandı.

Bu arada, Tavecchio'nun "statların artık sadece stat olmadığı, eczane, süpermarket hatta erotik dansların yapıldığı mekanların da bulunduğu sosyal yerler olduğunu" söylemesi ülkede tepkilere yol açtı.


KAYNAK : Ajansspor
Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Wesley Sneijder'e büyük şok!

Fransa Ligue 1'deki ‘fiyasko' transferler açıklandı. Wesley Sneij

Beklenen gün geldi! Rooney, hakim karşısına çıktı.

Beklenen gün geldi! Wayne Rooney, hakim karşısına çıktı.

Coutinho'dan Barcelona itirafı!

Bu sezon Liverpool formasını ilk kez hafta sonundaki Burnley maçın

Başkan açıkladı! Real Madrid ile 6 yıllık imza!

İspanya Ligi takımlarından Real Madrid, Brezilyalı genç yıldız
 
Federer'in çocukla maçı
28346
Sporda ilginç görüntüler!
28457
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
6376
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
8043
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK GEZİLEN GALERİLER