GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

\"Trabzonspor’un 4 şampiyonluğu çalındı!\"

Trabzonspor eski başkan vekillerinden İbrahim Hacıosmanoğlu TRT Spor\'da yayınlanan Basın Tribünü programında birbirinden çarpıcı konulara değindi!

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
29 Temmuz 2011, Cuma 21:06

TRT Spor’da yayınlanan Basın Tribünü programına katılan Trabzonspor eski başkan vekillerinden İbrahim Hacıosmanoğlu ilginç açıklamalarda bulundu…

İşte Trabzonspor’un bugüne dek 4 şampiyonluğunun çalındığını söyleyen Hacıosmanoğlu’nun ilginç açıklamaları:

“YÖNETİCİLER ÇIKAR AMAÇLI BURDALAR”

“Yaşadığımız bu olayları ben yıllardan beri dile getiriyorum. Türk futbolundaki herkes özel sohbetlerde konuştuklarını açık açık konuşsalardı, futbolumuz çoktan temizlenmişti. Bir kulübe başkan veya yönetici olan bir kişi camiasına hizmet etmek için oraya gelmiyor. Bunun içinde dürüst olanları tenzih ediyorum ama ekonomik ya da sosyal yönlerini geliştirmek için oraya geliyorlar.”

“KİME KARŞI TEK VUCUTLAR?”

“Operasyonlara değil sonrasında yaşanan sürece şoke oldum. TFF Başkanının söylemleri sürekli değişiyor. Sonra TFF  ve Kulüpler Birliği  bir toplantı yaptı ve ‘Tek vücut, tek yürek’ olduklarını ifade ettiler. Bu açıklamadan ben burada bu ülkenin yargıçlarına ve olayı sızdırmayan emniyet mensuplarına mesaj verildiğini anlıyorum. Diyorlar ki, ‘Biz Süper Lig’den hiçbir takımın düşmesini istemiyoruz. Ekonomik olarak çok büyük sıkıntılar yaşarız. Bu takımlar ligde kalsın…’ Şimdi ben şunu soruyorum, siz o zaman neyle besleniyordunuz? Bir Trabzonspor sevdalısıyım ama bir şey yaptıysa onlar da cezasını çeksin. Haksız olanın tarafı olamam. Şimdi mantıken düşündüğünüz zaman hangi emniyet mensubu, hangi savcı Fenerbahçe Başkanını sabah 7:00’de evden alıp, günlerce sorgulayıp sonra cezaevine gönderebilir. Bu durumu haksız yere yapma şansları var mı?”

İTALYA DÜŞÜRDÜ, DEĞERİ Mİ DÜŞTÜ?

“Şike ve teşvik olayı bir tehlikedir, ama şike ve teşvike tolerans tanımak çok daha büyük bir tehlikedir.  Siz bütün bunları kabul edip bünyenize alıyorsunuz. Fenerbahçe, Beşiktaş veya Trabzonspor ligden düşerse  Türk Futbolu değer kaybeder diyorsunuz. Biz maddiyat uğruna bütün her şeyimizi bir kenara bırakabilir miyiz?  İtalya’da Juventus düşünce ilk sezon 1 milyon 200 bin avro alan yayın gelirleri 1 milyon avroya düştü. Ama bir sonraki sezon gelir 1 milyon 400 bin avro oldu.

Böyle bir süreç yaşayan, böyle önemli insanların cezaevine girdiği bir ülkede Fenerbahçe taraftarının daha sakin olmasını temenni ediyorum. Fenerbahçe’nin her yerde taraftarı var. Fenerbahçe’nin taraftarı da beni sever. Kulübüne sahip çıkan böylesine taraftarı var Fenerbahçe’nin.  Fenerbahçe’de 18’in dışında kalan oyuncularınız dahi Trabzonspor’da banko oynayabilir. O Trabzonspor’la yarışırken şampiyonluğu almak için ayak oyunları yapıyorsunuz. Siz en büyük ihaneti o muhteşem taraftarınıza yapıyorsunuz. “

“TRABZONSPOR’UN 4 ŞAMPİYONLUĞU ÇALINDI!”

“Bu sene Trabzonspor’un elinden şampiyonluk ilk defa çalınmadı. Bu Trabzonspor’un elinden  Fenerbahçe’nin  çaldığı  4.  şampiyonluk. 1995/96 sezonunda Trabzonspor’un elinden şampiyonluğun nasıl alındığını Türk spor kamuoyu gördü. Vanspor’un kalecisi Stingacu’nun menajeri  Usta Otel’e gelip 20 bin dolar para istedi, takımımız küme düştü evimize gidemiyoruz diye. Bizim yöneticilerimiz para vermediler. En doğrusunu yaptılar, bize böyle şampiyonluk lazım değil. Arşivlere bakın o kalecinin bizim maçta gösterdiği performansla Vanspor’un şampiyonluğa oynaması lazım. Kim verdi ona o parayı da böyle oynadı?

Eğer Türk futbolundan bu çıkar şebekeleri temizlenmediği sürece biz Avrupa kapılarının sınırından öteye gidemeyiz. Türk futbolunun başarısızlığının asıl sebebi Türk futbolundaki çıkar şebekelerinin oynadığı ayak oyunlarıdır. Bugün bu operasyonda emeği geçen herkese Türk halkının teşekkür etmesi lazım.  Türkiye’de böyle şike olayları daha önce olmadı mı? Oldu. 1995/96’daki kaçan şampiyonluğumuzu unutamıyorum ben.”

“AYDINLAR’IN YERİNDE OLMAK İSTEMEM”

“Ben Federasyon Başkanının tavrını spor sever olarak  yadırgıyorum. Bilgilendirme amacıyla siz kulüpler Birliği ile toplantı yapamazsınız, çünkü siz karar vericisiniz.  Mehmet Ali Aydınlar’ın yerine olmak istemezdim. Ben Federasyon Başkanı olsaydım, Fenerbahçe’nin yerine Trabzonspor olsaydım, Trabzonspor yöneticileri benimle görüşmeye gelebilir miydi? Bakın Spor Bakanı, Federasyon yetkililerine randevu vermiyor, neden vermiyor? “Sürecin tamamlanmasını bekliyorum” diyor. Bir müdahale oldu dedikodusu olmasın diye yapıyor bunu.

“TRABZONSPOR DA AVRUPA’YA GİTMEMELİYDİ”

Trabzonspor’un oynadığı  Benfica maçına karşıyım. Trabzonspor’un başkanı oynanan maça gitmeyecekti. Takımı götürmeyecekti. Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi Ön Eleme Maçı oynama gibi bir durumu söz konusu değil. Trabzonspor’un Başkanı da şunu demeliydi: “Ben şampiyonsam şampiyonluğumu istiyorum, direkt Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyorum.”

Yarın akla kara belli olacak. Trabzonspor’un önünü neden tıkıyorsunuz ki. Trabzonspor suçluysa düşmeyi hak ediyorsa zaten Trabzon halkı o yönetimi ve başkanı Trabzon’a sokmaz. Fenerbahçe seyircisi gibi gidip başkanını desteklemez. Ayıplı bir durum ortaya çıkarsa yargıdan önce Trabzon seyircisi ve halkı hesabını sorar. Biz bunlara alışkın değiliz biz elimizden çalınan şampiyonluklara alışığız. 20 bin dolar vermediği için şampiyonluğu kaçıran bir camiadan bahsediyorum. 15 sene travma yaşayan bir camiadan bahsediyoruz.”

“ZALAD’IN YEDİĞİ 8 GOLÜ; MALATYA’YA GİDEN ARABALARI…”

“Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal yeni seçildi, bu olaylar patladı. Galatasaray TV’ye yayın yasağı getirdi bu konu konuşulmayacak diye. Beşiktaş ve Trabzonspor karıştıktan sonra bu ateş üfleyerek sönmez diye bir çıkış yaptı. Daha sonra yaptığı açıklamada ‘bu kirli düzenin içinde bizi temiz götüren tüm eski Galatasaray başkanlarına teşekkür ediyorum’ dedi. Sayın Aysal’ın Türkiye’den bihaber olduğuna inanıyorum. Zalad’ın yediği 8 golü, Malatya’ya giden arabaları, Denizli’de son hafta alınan şampiyonluğu bu ülke hala konuşuyor. Büyük bir kulübün başkanı olarak bu açıklamalarını esefle kınıyorum.  Samimiyetle söylüyorum Trabzonspor’un 6 şampiyonluğunda şaibe yoktur. Elinden alınan son şampiyonluğu saymazsak 3 şampiyonluğu var.”

“DAĞ FARE DUĞURMAZ İNŞALLAH”

“Türk futbolunu bunlardan temizlememiz lazım. Kim yapacak bunu? O kulüplerin camiaları yapacak.  Kim ise kulüplerin başına, karşılıksız o camialara gönül verecek karşılıksız o camiaları o şehirlerin ismini duyuracak. Futbol sadece sahada oynanan kazanılan bir kupadan ibaret değil ki. Yöneticisini, futbolcusunu, medya mensubunu örnek alan milyonlarca genç var. Mevcut insanların içinde dürüst olanları tenzih ediyorum. Gençlerimiz bu ortamda çıkar peşinde koşan insanları örnek alabiliyor. Asıl kötülüğü örnek olmamız gereken gelecek nesillere ediyoruz. Bu operasyonun Türk Futbolunu temizlemek adına önemli adım olarak görüyorum. İrade ortaya koyması gereken TFF var. Onların da ana statüsünde yazıyor. Hangi suçlar hangi cezayı alır diye o da görevini yapacak. Gelecek nesillere temiz futbol bırakmaya çalışacağız dağ fare doğurursa, temiz insanların Türk futbolunun dışına çıkması gerekiyor.  O zaman bırakalım herkes dilediğini yapsın.

Fenerbahçe’yi tu ka ka yapıp Türk futbolunun dışına atmak futbolumuzu temizlemez. Bu bir milattır. Kulüpleri çıkarları için kullanananlar temizlenirse, futbolumuz temizlenir. Burada başbakanımızın hakkını yemeyelim, daha önceki başbakanları da hatırlıyoruz. Böyle bir iradeyi kimse ortaya koyamamıştı. Hala aynı insanlar sporun olduğu için 3-5 sene dikkatli olacaklardır. Ama ‘bugün kimse küme düşmesin diye deklarasyon verenler yarın ne yapabilir’in endişesini yaşıyorum açıkçası . Çözüm Aziz Yıldırım birkaç kulüp veya kişiyi cezalandırmakla bitmez. Zihniyeti cezalandırmak lazım.”

“BİZ O TÜRDEN ŞAMPİYONLUĞA ALIŞKIN DEĞİLİZ”

“Trabzonspor’un başkanı neden serbest kaldı. Teknik takip ve deliller yeterli değildi ki serbest bırakıldı. Aziz Yıldırıma karşı olan delillerle Trabzon’a karşı olanları karıştırmamak lazım.  Şartlar aynı olsaydı  Trabzonspor’un Başkanı elli defa istifa etmişti. O konumdaki biri Trabzonspor Başkanlığı konumunda kalıp kulübü kullanamazdı. Biz  o tür şampiyonluklara alışkın değiliz, vermeye alışkınız.

Bir önceki sezon şampiyonluğu nasıl kaybettikleri ortada. Bursaspor’a sahalarında 3-2 yenildiler, son maçta da, ilahi adalet işte, girmediği zaman da olmuyor. Bizimde 95/96 sezonunda 29 tane top kale direklerinden içeri girmedi. Ne yapabilirdiniz ki orada Trabzonspor kalesini mi açacaktı size gol yeyin diye. Altı pasın içinde Alex topu gol yapamıyorsa Trabzonspor’dan maçı satın alacak haliniz yoktu her halde.

Hak hukuk konusunda ben bu durumun tarafıyım. Dağın fare doğurmayacağına inanıyorum. Adalete saygı duymamız lazım. Fenerbahçe avukatı televizyonlarda konuşuyor. Hukukçu değil de farklı konuşuyor. Savcıların kulüpten bilet aldığını falan söylemek doğru değil, zaten başkanlar davet eder onları. Devletin kamu görevlisinin maçlarınıza gelmesi gayet normal, ama onlardan çıkar ilişkisi olmadığı sürece bir hukuk adamının elinde resimler var, belgeler var demek son derece sakıncalı. İlerleyen süreç Türk futbolu adına hayırlı olur umarım.”

KAYNAK : Sporx.com
Misafir
30 Temmuz 2011, Cumartesi 10:23

eybenim ezik fenerlim\r\n hangiişinizdoğrudaadamaçamuratıyon tarih fenerişikeve hakemsatınalan kulüpolarak biliyodasenniye kabullenmiyon

Misafir
30 Temmuz 2011, Cumartesi 01:13

şerefsiz herif

Misafir
30 Temmuz 2011, Cumartesi 00:59

ulan dangalak o laz kafa dediklerin senin anani bacini ne etsin gavat

Misafir
29 Temmuz 2011, Cuma 23:45

ne diyo buya her programda car car...diğerlerin kaç şampiyonlugu çalındı acaba...siz şampiyon olurken hakkınızla oldunuz sanki...buneya hep aynı adam cıkmıs car car konusuyo...başka adam yokmu trabzonda anlamadımki...

Misafir
29 Temmuz 2011, Cuma 23:03

bu adamlar kendini sutten cikmis ak kasik saniyolar bizi de keriz once rakibinizi yeneceksin sonra sikeye bakacaksin sen kendi evinde fenere yeniliyon yenilmesen sampionsun laz kafa aksamlari calismiyo bunlari sileceksin futboldanhak kin adaleti siz bursaya satarken iyi bir golle fener sampionlugu kacirdi gecen sene bu sene de trabzon bir golle kacirdiniz ilahi adalet deyi buna derler

 

Derbide ilki yaşayacaklar! Tam 21 isim...

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde, teknik direktörlerinin forma verm

Başkan Özbek'in derbilerde yüzü gülmüyor!

Süper Lig'de 22 Ekim Pazar günü Fenerbahçe'yi konuk edecek Galatas

Kocaman'ın Galatasaray'a şansı tutmuyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, derbide karşılaşacakları s

Volkan Demirel, İnstagram'dan yanıt verdi!

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray
 
Federer'in çocukla maçı
34931
Sporda ilginç görüntüler!
35386
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
10024
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12453