GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Bir altın daha!

Çin\'de düzenlenen 26. Üniversiteler Yaz Oyunları\'nda (UNIVERSIADE), erkekler cirit atmada Fatih Avan 83.79\'luk derecesiyle altın madalyayı kazandı.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
19 Ağustos 2011, Cuma 17:45

Çin\'in Shenzen şehrinde devam eden 26. Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları\'nda (UNIVERSIADE) Türkiye, bugün Binnaz Uslu\'nun ardından Fatih Avan ile de altın madalya kazandı. Türkiye, böylelikle günü 2 altın madalya ile tamamlamış oldu.

Türkiye adına günün 2\'nci altın madalyası erkekler cirit atmada Fatih Avan\'dan geldi. Akdeniz Oyunları şampiyonu rekortmen ciritcimiz Fatih Avan, Çin\'de beklentileri boşa çıkarmadı ve altın madalyayı boynuna geçirdi. Fatih Avan\'dan 3\'ncü hakkında elde ettiği 83.79\'luk derecesiyle altın madalyaya ulaştı. Ukraynalı Roman Avromenko 81.42 ile gümüş madalya kazanırken, Polonya\'dan Igor Jurik 79.65 ile bronz madalyanın sahibi oldu

3 ALTIN VE 4 BRONZUMUZ VAR

Türkiye, Binnaz Uslu ve Fatih Avan ile kazandığı 2 altın madalyanın ardından toplam madalya sayısını 7\'ye yükseltti. Türkiye daha önce atletizmde Fadime Suna ile altın, judoda Belkıs Zehra Kaya, atletizmde Nagihan Karadere ve halterde Seda İnce ile İbrahim Arat\'la bronz madalya kazanmıştı.

Türkiye, madalya cinsine göre yapılan sıralamada bugün 29\'nculuktan 16\'ncılığa yükselirken, toplam madalya sayısında da 23\'den 19\'ncu sıraya geldi.


Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
34923
Sporda ilginç görüntüler!
35371
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
10018
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12444