GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Okan Buruk: "Önemli olan Nuri'nin sağlığı"

Milli takımlar teknik sorumlusu Okan Buruk, Nuri Şahin'in yeşil sahalara sağlıklı bir şekilde dönmesini istediklerini söyledi.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
28 Ekim 2011, Cuma 21:19

(A) Milli Futbol Takımı İdari Koordinatörü Okan Buruk, Real Madrid'de futbol hayatını sürdüren milli futbolcu Nuri Şahin'in sağlıklı bir şekilde sahalara dönmesini istediklerini ifade etti.

Buruk, Lig Tv'ye yaptığı açıklamada, Real Madrid Kulübünün doktorunun Nuri'nin Hırvatistan ile oynanacak 2012 Avrupa Şampiyonası play-off maçlarında yer almasının sakıncalı olduğunu ifade ettiğinin hatırlatılması üzerine, "Biz istersek kendisini milli takıma çağırabiliriz ama her şeyin üstünde Nuri'nin kendi sağlığının olduğunu düşünmek lazım. Uzun zamandır oynamıyor, belli tempo yakalaması lazım. Ondan sonra takımında değerlendirilmesi lazım. Real Madrid'in doktorunun söylemleri doğru söylemler. Onlar da oyuncunun hazır olması ve iyi durumda milli takıma gelmesini istiyor. Bizim de hedefimiz o. Maçların yapılacağı tarihe kadar takımında oynar ve hazır olursa hocalarımız bunu değerlendirirler" dedi.

Hırvatistan maçlarına kadar önlerinde bir süreç olduğunu kaydeden Okan Buruk, "İnşallah sakatlıksız, kazasız, belasız bir dönem bekliyoruz. Oyuncularımızın performanslarının üst seviyeye çıkmasını istiyoruz. Şu anda zaten en iyi dönemlerine yakınlar. Maçlarda en iyi performanslarında olmalarını bekliyoruz" ifadesini kullandı.


Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

"Bu anlayışla Allah başarıyı nasip etmiyor"

Mehmet Atalay, A Milli Takım'ın Fransa'daki 2016 Avrupa Şampiyonas

Terim, rakiplerimizi izleyecek

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım'ın 15. Avrupa

"Euro 2016 yapılacak!"

Fransa Başbakanı Manuel Valls, ev sahibi oldukları 10 Haziran'da ba

Fransa'da 'EURO 2016' korkusu!

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Organizasyon Komitesi Ba
 
Federer'in çocukla maçı
36203
Sporda ilginç görüntüler!
36420
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
16256
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12931