GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

İbrahim Üzülmez: "Beşiktaş yönetimi ile görüştüm ama..."

Beşiktaş'a uzun yıllarını vermiş İbrahim Üzülmez, yeni yapılanmada görev alıp almayacağı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
17 Haziran 2012, Pazar 16:40

Beşiktaş'ın eski kaptanı İbrahim Üzülmez, siyah-beyazlı takımın yeni teknik direktörü Samet Aybaba'dan kendisine görev verilip verilmeyeceğine dair bir çok konuda Karakartal.com'a açıklamalarda bulundu.

İşte İbrahim Üzülmez'in Beşiktaş gündemine dair değerlendirmeleri:

Beşiktaş'ta bildiğiniz gibi teknik adamlık görevine eski kaptanlardan Samet Aybaba getirildi. Bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Sizce Beşiktaş yönetimi doğru bir hamle mi yaptı?

İlk olarak şunu söylemek istiyorum. Samet Aybaba bu camiaya hizmet etmiş, kaptanlık yapmış bir isim. Sonuçta Samet Hoca'nın bu görevi hak ettiğini düşünüyorum ve Beşiktaş'ta başarılı olacağına inanıyorum.

Peki bazı basın kuruluşlarında sizin de Beşiktaş'ta teknik heyetin içinde yer alacağınıza dair iddialar var. Yönetim ile görüşmeniz oldu mu?

Evet Beşiktaş yönetimi ile görüşmem oldu ancak şu an için netleşmiş bir şey yok. Bir veya iki gün içinde her şeyin belli olacağını size söyleyebilirim. Beşiktaş'a futbolcu olarak yıllarca hizmet ettim. İnşallah Beşiktaş'a teknik heyetin içinde de hizmet edebilirim. Sonuçta bu camia için daha önce hizmette bulundum. Her zaman da Beşiktaş'a hizmet etmeye hazırım.

Beşiktaş sizin de bildiğiniz gibi şu an zor bir ekonomik dönemden geçiyor. Yıldız oyuncularla yolların ayrılacağına dair her gün yeni haberler ortaya çıkıyor. Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Ben Türkiye'deki 'yıldız' kavramına farklı bakıyorum. Bu konuyu Beşiktaş açısından değil Türk futbolu açısından değerlendireceğim. Türkiye'de bence bir algı yanlışlığı var. Benim için yıldız oyuncu Messi'dir, Cristiano Ronaldo'dur. Bu futbolcular senede 50 maçtan fazla oynuyorlar ve takımlarına sürekli olarak katkı sağlıyorlar. Eğer bizim ülkemizdekiler yıldız ise soruyorum size bu oyuncular nedir? Benim için yıldız takımına sürekli olarak fayda sağlayan, mücadele eden, formasını terleten insandır. Büyük bir transfer yapmayabilir, alt yapıdan gelmiş olabilir. Bir oyuncu Türkiye'de yıldız olarak parlatılıyor ancak ne kadar kötü oynarsa olursa olsun bu oyuncunun üzerindeki yıldız etiketi kalkmıyor. Önemli olan oyuncunun üzerindeki etiket değil takıma faydasıdır.
KAYNAK : karakartal.com
Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Derbide ilki yaşayacaklar! Tam 21 isim...

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde, teknik direktörlerinin forma verm

Başkan Özbek'in derbilerde yüzü gülmüyor!

Süper Lig'de 22 Ekim Pazar günü Fenerbahçe'yi konuk edecek Galatas

Kocaman'ın Galatasaray'a şansı tutmuyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, derbide karşılaşacakları s

Volkan Demirel, İnstagram'dan yanıt verdi!

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray
 
Federer'in çocukla maçı
36203
Sporda ilginç görüntüler!
36420
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
16256
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12931