Sakarya Puanlı Sezon Sonu Yol Yarışları sona erdi
Türkiye Bisiklet Federasyonu\'nca gerçekleştirilen Kulüplerarası Sakarya Puanlı Sezon Sonu Yol Yarışları sona erdi. Yarış sonuçlarına göre 2009 yılı genel Klasman Şampiyonları belli oldu.
futbolingo.com'u twiter'da takip edin
18 Ekim 2009, Pazar 20:23
Türkiye Bisiklet Federasyonu\'nca gerçekleştirilen Kulüplerarası Sakarya Puanlı Sezon Sonu Yol Yarışları sona erdi. Yarış sonuçlarına göre 2009 yılı genel Klasman Şampiyonları belli oldu.
16-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen yarışın son ayağı bugün Camili Mahallesi\'nde yapıldı. 10 hakemin görev yaptığı yarışlarda 4 kilometrelik parkurda 13 tur atan Büyük erkekler 52, 10 tur atan Genç Erkekler 40., 8 tur atan Yıldız Erkekler 32, 5 tur atan Yıldız B ve Genç Bayanlar 20, 7 tur atan Master ve Büyük Bayanlar ise 28 kilometre bedal çevirdi. Yarışlarda ilk üç şöyle oluştu:
\"Büyük Erkekler: 1.Selçuk Türkçetin (Konya Şeker Spor), 2. Alesandr Dymovskikh, (Kocaeli Brisa A), 3.Uğur Marmara (Kocaeli Brisa A)
Genç Erkekler: 1.Egemen Kamil Erçevik (Kocaeli Brisa B), 2.Ali Rıza Tanrıverdi (Kocaeli Brisa B), 3.Ali Osman Usta (Kocaeli Brisa B)
Yıldız Erkekler: 1.Engin Yılmaz (Konya İl Özel İdare), 2. Ferhat Sezer (Karaman Gençlik Spor), 3.Muhammet Keleş (Konya Bisiklet Spor)
Genç Bayanlar: 1.Gamze Ayaz (Kocaeli Gençlik Spor), 2.Beyza Kahveci (Kocaeli Gençlik Spor), 3.Seda Öztürk (Balıkesir Gençlik Spor)
Büyük Bayanlar: 1.Esra Kürkçü (Kocaeli Brisa Spor), 2.Merve Tayfun (Kocaeli Brisa Spor),3. Senem Güler (Ferdi)
Yıldız Erkekler B: 1.Recep İnan (Konya Selçuklu Belediye) aynı süreyle Sivas Gençlik Spor\'dan Cebrail Şeker ile birinciliği paylaştı. 3.Fettullah Köse(Konya Medaş T. Meram)
Master A: 1.Taçan Gökbora (Doğu Akdeniz Üniversitesi, 2.Salih Korkmaz (Kocaeli Brisa Spor), 3. Zafer Yalın (Eskişehir Gençlik Spor)
Master B:1.Klaus Dieter Jesse (Kocaeli Brisa Spor), 2.Ahmet Hidayet Akyürek (Ferdi), 3.Şendoğan Yörük(Ferdi)\"
2009 YILI GENEL TAKIM KLASMANI VE GENEL FERDİ KLASMAN SONUÇLARI
GENEL TAKIM KLASMANI
Genç Bayanlar : 1.Balıkesir Gençlik, 2.Kocaeli Gençlik Spor
Büyük Erkekler : 1.Kocaeli Brisa Spor, 2. Kocaeli Brisa B Takımı, 3. Konya Şeker S.
Büyük Bayanlar : 1.Kocaeli Brisa Spor, 2.Sakarya Telekom Spor, 3. Balıkesir G. S.
Genç Erkekler : 1.Kocaeli Brisa Spor, 2. Kocaeli Birisa B., 3. Konya Selçuklu Bl.S.
Yıldız Erkekler : 1.Konya İl Özel.İdare Spor Kulübü, 2. Konya Medaş T. Meram, 3.Kepez Belediye Spor Kulübü
Yıldız Erkekler B: 1. Konya İl Ö. İdase Spor, 2. Konya Medaş T. Meram, 3. Sivas Gençlik Spor
Master Erkekler: 1. İstanbul Gerçlik Spor, 2. Ankara Başkent Spor, 3. Bursa B. Şehir Bel. S.
GENEL FERDİ KLASMAN
Genç Bayanlar : 1.Duygu Çokal, 2. Merve Demircioğlu, 3. Gamze Ayaz
Büyük Erkekler : 1. Nazım Barkırcı, 2.Aleksandr Dymovskikh, 3.Kemal Küçükbay
Büyük Bayanlar : 1. Senem Güler, 2. Esra Kürkçü, 3. Merve Tayfun
Genç Erkekler : 1.Adil Kurkut, 2. Ali Osman Usta, 3. Ali Rıza Tanrıverdi
Yıldız Erkekler : 1- Emre Uçar, 2- Ahmet Örken, 3- Uğur Tıraş
Yıldız Erkekler B: 1. Ali Erdoğan, 2. Recep İnan, 3. Ali Osman Kınıklı
MasterErkek A : 1. Salih Korkmaz, 2. Zafer Yalın, 3. Taçam Gökbörü
MasterErkek B : 1. Klaus Dieter Jesse, 2. Ahmet Hidayet Akyürek, 3..Nurettin Kirpiksiz