GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Federasyon, Rıza Kayaalp'e sahip çıktı!

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya, güreş camiası olarak dopinge "sıfır toleransla" yaklaştıklarını söyledi.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
16 Temmuz 2013, Salı 23:32

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından İstanbul Gönen Otel'de gerçekleştirilen iftar yemeğinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yerlikaya, geçen hafta Edirne'de yapılan 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bazı pehlivanların doping yaptığı iddialarını değerlendirdi.

Yerlikaya, bu konuda çok hassas olduklarını belirterek, "Bütün güreş yarışları için bir uyarımız oldu. Açık ifade kullanıyorum, güreş camiası olarak dopinge sıfır toleransla yaklaşıyoruz. Biz temiz bir camiayız. Böyle geldik ve böyle devam etmeyi arzuluyoruz. Pis eller varsa, o elleri temizlemek bizim görevimiz" diye konuştu.

Doping yapanların cezalarını çekeceklerini vurgulayan Yerlikaya, "Doping sadece bir sporcuya mal edilemez. Biraz geniş düşünmek lazım. Bir sporcu doping yapıyorsa kulübü de hocası da cezalandırılmalı" dedi.

"Rıza Kayaalp'in sonuna kadar arkasındayız"

Başkan Yerlikaya, olimpiyat şampiyonu güreşçi Rıza Kayaalp'in sosyal medyada ırkçı söylemlerde bulunduğu iddialarını sert bir dille yalanladı.

Rıza Kayaalp'e karşı bir linç kapmanyasının başlatıldığını savunan Yerlikaya, şunları ifade etti:
"Rıza bu mesajları yolladı mı yoksa sahte hesapla onun adına mı yazıldı? Çocuğumuz böyle bir şey yapmadı. Sözüm ona Rıza, sosyal medyada Yunanlılar ve Ermeniler adına bazı şeyler yazmış. Çocuğumuzun böyle bir sözü yoktur. Linç etme girişimine girmeyi doğru görmüyorum. Irkçılığın her türlüsüne karşıyım ancak çocuğumuzun da böyle bir eylemin içinde olmadığı kanaatindeyim. Sporcumuzun sonuna kadar arkasındayız."

Son olarak Akdeniz Oyunları'nda tarihi bir başarı yakaladıklarının altını çizen Yerlikaya, başarılarının birlik ve beraberlik içinde devam edeceğini kaydetti.

Öte yandan, güreş camiası, her yıl geleneksel olarak Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe, federasyon başkanı Yerlikaya ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra kulüp yöneticileri, sporcular, antrenörler ve çok sayıda davetli katıldı.

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
36691
Sporda ilginç görüntüler!
36961
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
16530
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
13185