GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Muhammed'e coşkulu karşılama

Dünya ikincisi Muhammed Enes Altun, memleketi Erzurum'da davul zurnayla karşılandı.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
26 Ağustos 2013, Pazartesi 22:01

Dünya Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda dünya ikincisi olan Muhammed Enes Altun, memleketi Erzurum'da coşkuyla karşılandı.

Sırbistan'ın Zrenjanin kentinde gerçekleştirilen şampiyonada 85 kiloda dünya ikincisi olan Altun, dünya beşincileri olan Bülent Deveci, Eren Turan ve Mehmet Erzincanlı, Erzurum Havalimanı'nda Türkiye Güreş Federasyonu il temsilcisi Selami Topaloğlu, yakınları ve sporcular tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı.

Topaloğlu ile beraberindekiler Erzurum barı oynarak karşıladıkları Altun'u omuzlarına alarak bir süre taşıdı ve çiçek takdim etti. İl temsilcisi Topaloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin ana sporunun güreş olduğunu ancak buna yeterince destek sağlanmadığını söyledi.

Sırbistan'da sporcuların büyük başarı elde ettiğini ifade eden Topaloğlu, Erzurumlu sporcuların elde ettiği başarıyla Türkiye'nin gururu olduğunu kaydetti.

Güreşe daha fazla destek sağlanması gerektiğini vurgulayan Topaloğlu, "Eğer güreşe destek sağlansa nice dünya ve Avrupa şampiyonları çıkacak. Özellikle Büyükşehir Belediyesi'nin büyük takımı olması gerekiyor. Belediye bu işe destek olmalı" dedi.

Yıldızlarda ve gençlerde dereceye giren sporcuları kentte toplayarak Erzurum adına iyi bir takım oluşturmayı amaçladıklarını belirten Topaloğlu, "Güreş camiası çok büyük bir camia. Güreşe gönül vermiş insan sayısı çok fazla. Bunun dikkate alınarak, mutlaka bir kulüp oluşturulmalı. Bu çocukların çok daha başarılı olmasını sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
36660
Sporda ilginç görüntüler!
36928
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
16515
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
13167