GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Nuri Şahin ödülü kaptı!

Almanya'da 5. kez verilen TD-Plattform Plattino Ödülleri, Cumartesi akşamı düzenlenen görkemli bir etkinlikle sahiplerini buldu.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
06 Ekim 2013, Pazar 11:42

Almanya'da 5. kez verilen TD-Plattform Plattino Ödülleri, Cumartesi akşamı düzenlenen görkemli bir etkinlikle sahiplerini bulurken Nuri Şahin de ödül alan isimler arasındaydı.

Düsseldorf'ta yaklaşık bin seçkin davetlinin önünde gerçekleştirilen Plattino Ödül Töreni'ne, Spor dalında ödül alan Borussia Dortmund ve milli takım oyuncusu Nuri Şahin ile müzik dalında genç caz sanatçısı Karsu Dönmez damga vuran isimler oldu.

T.C Düsseldorf Başkonsolosluğu ve Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Eğitim Bakanlığı'nın himayesinde gerçekleştirilen ödül törenine, Türk Alman Akademisi ve Öğrenci Derneği TD- Platform Sabiha Çetinkaya, TD-Platform Danışma Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Eğitim Bakanı Sylvia Löhrmann, T.C Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, T.C Düsseldorf Başkonsolusu Alattin Temür, Essen Başkonsolosu Şule Özkaya, Münster Başkonsolosu Nafi Tosyalı ve çok sayıda Türk ve Alman davetli katıldı.

Türk-Alman Akademisi ve Öğrenci Derneği TD- Platform tarafından, 2009 yılından beri, Türk Alman toplumlarının kaynaşması ve kültürel etkileşimin sağlanması için katkıda bulunanlara verilen Plattino Ödülü bu yıl da, spor, müzik, siyaset ve medya olmak üzere dört dalda verildi.
Ödül töreninde yapılan konuşmalarda iki ülkenin uyumuna dikkat çekildi. Törende yoğun ilgi gören ve alkış alan milli oyuncu Nuri Şahin, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, "Ödüle layık görüldüğüm için çok mutluyum. İki ülke arasında planlanan her uyum ve kültürel etkinlik için adım anıldığında, seve seve katıldım. Beni iki ülkenin insanı ve kültürü Nuri Şahin yaptı" dedi.
Milli oyuncu Nuri Şahin'in salona gelişi sırasında sahnede konuşmasını yapan TD-Plattform Danışma Kurulu Başkanı ve iş adamı Kemal Şahin'in, 'İşte Nuri Şahin aramızda, benim kuzen' olur esprisi salondan büyük alkış aldı.

Spor dalında Borussia Dortmund'ta futbol oynayan Nuri Şahin, müzikte Hollanda'da yaşayan genç caz sanatçısı Karsu Dönmez, politikada ise Neonazi cinayetlerinin aydınlatılmasında önemli rol oynayan, NSU Parlamento Araştırma Komisyonu Başkanı SPD Federal Milletvekili Sebastian Edathy ödül aldı. Medya dalında ise Alman WDR kanalında yayınlanan Cosmo TV programı ödüllendirildi.

Törene sponsor olan Targo Bank'ın bankadaş tombala çekilişi de yoğun ilgi gördü.

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

İtalya'dan müthiş iddia!.. Fenerbahçe...

Geçtiğimiz sezon devre arasında ve bu yaz transfer döneminden bir

Real Madrid şaşkın! "Ne oluyorsa oluyor!"

Sezona istediği gibi başlayamayan Real Madrid'de işler tam anlamıy

Emenike'ye büyük şok!..

Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra Yunanistan'ın Olympiakos takımı

Çarpıcı gerçek: "Barcelonasız La Liga..."

İspanya Profesyonel Futbol Ligi (LFP) Başkanı Javier Tebas, Barcelo
 
Federer'in çocukla maçı
33645
Sporda ilginç görüntüler!
33989
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
9137
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
11927