GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Maratonda köprüden yürüyerek geçilecek

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 17 Kasım'da koşulacak 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda Boğaziçi Köprüsü'nde insanların koşmasıyla ortaya çıkacak rezonans riskini aşmak için katılımcıların köprüye gruplar halinde alınacağını ve köprünün yürünerek geçileceğini bildirdi.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
14 Kasım 2013, Perşembe 16:40

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) merkezini ziyaret eden Bakan Yıldırım, burada konuşma yaptı.

Maraton için önlemler alınacak

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yıldırım, 17 Kasım Pazar günü yapılacak 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nun Boğaziçi Köprüsü'nden de geçilerek koşulacağını belirten bir gazetecinin, ne tür tedbirler alındığı sorusu üzerine, "Gerekli tedbirler alınacak. Boğaziçi Köprüsü bir asma köprü olduğu için o kadar insan birden koşunca bir rezonans riski ortaya çıkıyor. Bu sorunun yaşanmaması için insanlar köprüye grup grup alınacak, koşma şeklinde değil yürüme şeklinde köprüden geçilecek. Köprüyü geçtikten sonra insanlar koşabilirler. Amaç bu şenliği herhangi bir tatsız olaya mahal vermeden tamamlamak" diye konuştu. 

Yıldırım, İstanbul Boğazı'na yapılacak 3 köprüye ilişkin de köprü inşaatının son hız devam ettiğini belirterek şöyle konuştu:

"3. köprüyü çevre yollarıyla birlikte 2015 yılının ortalarında bitirmek ve İstanbullular'ın hizmetine sokmak istiyoruz. Bu çok iddialı bir hedef, dünyada bir ilk olacak. Onun için 3 vardiya çalışılıyor çünkü İstanbul'un bir numaralı sorunu trafik. 3. köprü yapıldığında bütün büyük araçlar buradan geçip gece-gündüz gidecekler. Bu da araçların bekleme nedeniyle yaşadığı ekonomik kaybı önleyecek ve yine şehir içindeki trafiğin yükünü azaltacak." 

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
35505
Sporda ilginç görüntüler!
36014
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
12336
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12778