SON
DAKİKA
İşte derbinin bilet fiyatları!

Ali Kaya "Avrupa'da ayın atleti" adayı oldu

Türkiye Atletizm Milli Takımı'nın, 2013 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası kadrosunda bulunan Ali Kaya, Avrupa Atletizm Federasyonu (EAA) tarafından yapılan "Ocak ayının atleti" oylamasında yarışacak.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız




09 Şubat 2014, Pazar 13:26

Milli atlet Ali Kaya, "Avrupa'da ocak ayının atleti" adayları arasında yer aldı.

EAA'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, "Avrupa'da ocak ayının atleti" adayları arasında, 2013 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler kategorisinde hem 5 bin hem de 10 bin metrede altın madalyayı boynuna takan Kenya kökenli milli atlet Ali Kaya da yer aldı.

19 yaşındaki Kaya, 30 Ocak'ta Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılan bir etkinlikte, 3 bin metre yarışındaki 7:43.61'lik zamanıyla sezonun Avrupa'daki en iyi derecesine imza atarak, aralık ayının ardından ocakta da "Avrupa'da ayın atleti" adayları arasına girdi.

Geçen yıl Avrupa Kros Şampiyonası'nı da kazanan Kaya, 28:31.16'lık derecesiyle 10 bin metrede Avrupa gençler rekorunu elinde bulunduruyor.

Basın mensuplarının "european-athletics.org" sitesindeki hesapları, atletizmseverlerin ise EAA'nın Facebook sayfası ve cep telefonu uygulaması üzerinden tercihlerini yapabileceği oylama, 21 Şubat'ta sona erecek.

10 farklı ülkeden sporcunun yer aldığı aday listesi şöyle:

ERKEKLER
Ali Kaya (Türkiye) - 3000 metre koşu
David Storl (Almanya) -  gülle atma
Ivan Ukhov (Rusya) - yüksek atlama
Adam Kszczot (Polonya) - 800 metre koşu
Andrey Ruzavin (Rusya) – yürüyüş
Garfield Darien (Fransa) - 60 metre engelli koşu
James Dasaolu (Büyük Britanya) - 60 metre koşu
Lee Emmanuel (Büyük Britanya) - 1500 metre koşu
Oleksiy Kasyanov (Ukrayna) – heptatlon
Pavel Fadjek (Polonya) - çekiç atma
Pavel Maslak (Çek Cumhuriyeti) - 400 metre koşu
Renaud Lavillenie (Fransa) - sırıkla atlama

KADINLAR
Anita Hinriksdottir (İzlanda) - 800 metre koşu
Christina Schwanitz (Almanya) - gülle atma
Cindy Billaud (Fransa) - 60 metre engelli koşu
Gemma Steel (Büyük Britanya) – kros
Holly Bleasdale (Büyük Britanya) - sırıkla atlama
Jirina Svobodova (Çek Cumhuriyeti) - sırıkla atlama
Laura Muir (Büyük Britanya) - 800 metre koşu
Mariya Kuchina (Rusya) - yüksek atlama
Nadine Broersen (Hollanda) – pentatlon
Svetlana Biryukova (Rusya) - uzun atlama
Tetyana Gamera-Shmyrko (Ukrayna) – maraton
Yelena Korobkina (Rusya) - 3000 metre koşu

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba

Galatasaray-Östersunds maçı İsveç basınında

UEFA Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda Galatasaray'ın Östersunds'a el
 
Federer'in çocukla maçı
28313
Sporda ilginç görüntüler!
28413
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
6347
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
8019
EN ÇOK OKUNANLAR
İşte derbinin bilet fiyatları Süper Lig İlhan Cavcav Sezonunun 6. haftasında Fenerbahçemiz ile B...
Oğlu sahada golleri sıraladı, babası kulübede... İtalya'da Genoa'nın Lazio'ya 3-2 mağlup olduğu mücadelede 2 gol k...
52 maçta 66 gol... Yeni Gomis... Galatasaray'ın Yenicami AK takımından kadrosuna kattığı 19 yaş...
Bogdanovic ağladı, Sırbistan'ı ağlattı! Eurobasket 2017'de şampiyonluğu finalde Slovenya'ya kaybeden Sırbis...
Göztepe fırtına gibi... Süper Lig'de Gençlerbirliği'ni 3-2 mağlup ederek 10 puanla 3'ünc...
EN ÇOK GEZİLEN GALERİLER