GÜNÜN
GELİŞMESİ
İşte Orman'ın beğendiği isim!

Ali Kaya "Avrupa'da ayın atleti" adayı oldu

Türkiye Atletizm Milli Takımı'nın, 2013 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası kadrosunda bulunan Ali Kaya, Avrupa Atletizm Federasyonu (EAA) tarafından yapılan "Ocak ayının atleti" oylamasında yarışacak.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız




09 Şubat 2014, Pazar 13:26

Milli atlet Ali Kaya, "Avrupa'da ocak ayının atleti" adayları arasında yer aldı.

EAA'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, "Avrupa'da ocak ayının atleti" adayları arasında, 2013 Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda, erkekler kategorisinde hem 5 bin hem de 10 bin metrede altın madalyayı boynuna takan Kenya kökenli milli atlet Ali Kaya da yer aldı.

19 yaşındaki Kaya, 30 Ocak'ta Almanya'nın Düsseldorf kentinde yapılan bir etkinlikte, 3 bin metre yarışındaki 7:43.61'lik zamanıyla sezonun Avrupa'daki en iyi derecesine imza atarak, aralık ayının ardından ocakta da "Avrupa'da ayın atleti" adayları arasına girdi.

Geçen yıl Avrupa Kros Şampiyonası'nı da kazanan Kaya, 28:31.16'lık derecesiyle 10 bin metrede Avrupa gençler rekorunu elinde bulunduruyor.

Basın mensuplarının "european-athletics.org" sitesindeki hesapları, atletizmseverlerin ise EAA'nın Facebook sayfası ve cep telefonu uygulaması üzerinden tercihlerini yapabileceği oylama, 21 Şubat'ta sona erecek.

10 farklı ülkeden sporcunun yer aldığı aday listesi şöyle:

ERKEKLER
Ali Kaya (Türkiye) - 3000 metre koşu
David Storl (Almanya) -  gülle atma
Ivan Ukhov (Rusya) - yüksek atlama
Adam Kszczot (Polonya) - 800 metre koşu
Andrey Ruzavin (Rusya) – yürüyüş
Garfield Darien (Fransa) - 60 metre engelli koşu
James Dasaolu (Büyük Britanya) - 60 metre koşu
Lee Emmanuel (Büyük Britanya) - 1500 metre koşu
Oleksiy Kasyanov (Ukrayna) – heptatlon
Pavel Fadjek (Polonya) - çekiç atma
Pavel Maslak (Çek Cumhuriyeti) - 400 metre koşu
Renaud Lavillenie (Fransa) - sırıkla atlama

KADINLAR
Anita Hinriksdottir (İzlanda) - 800 metre koşu
Christina Schwanitz (Almanya) - gülle atma
Cindy Billaud (Fransa) - 60 metre engelli koşu
Gemma Steel (Büyük Britanya) – kros
Holly Bleasdale (Büyük Britanya) - sırıkla atlama
Jirina Svobodova (Çek Cumhuriyeti) - sırıkla atlama
Laura Muir (Büyük Britanya) - 800 metre koşu
Mariya Kuchina (Rusya) - yüksek atlama
Nadine Broersen (Hollanda) – pentatlon
Svetlana Biryukova (Rusya) - uzun atlama
Tetyana Gamera-Shmyrko (Ukrayna) – maraton
Yelena Korobkina (Rusya) - 3000 metre koşu

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Kupa 3. kez Türkiye'ye gelecek!

Kadınlar Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) Kupası finalinde, TİGEM

Genç boksörlerden 3 madalya!

Genç Erkek Boks Milli Takımı, Karadağ'da düzenlenen uluslararası

Julia Roberts, Ronaldo'yu görünce...

İspanya Ligi’nde (La Liga) oynanan dev maç sonrası Real Madrid’

Turkish Airlines Challenge turnuvası başladı

Avrupa Challenge Turu'nun Türkiye ayağı "Turkish Airlines Challenge
 
Federer'in çocukla maçı
27345
Sporda ilginç görüntüler!
27252
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
5652
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
7104
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK GEZİLEN GALERİLER