Aykut Kocaman'dan flaş açıklamalar!

Fenerbahçe’de oynamış, teknik direktörlük yapan bir sürü insan var. Burası zirvedir. Bu anlamda, tekrar burada olmak gurur verici. Yönetim kuruluna ve başkanımıza da teşekkür ediyorum. Esas itibarıyla tek bir amaç var. Tek başıma kalırsam da bunu söylemeye çalışırım. Burası dünyanın en büyük kulübü. Futbol takımını da en iyi seviyeye getirmek hepimizin ortak tutkusu ve arzusu. Benim için en önemli katkı budur. Kulübün gelmesi gereken yer zirvedir. Buraya doğru gitmek istiyoruz.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
30 Haziran 2017, Cuma 15:17
İLİŞKİLİ HABERLER
Kocaman'ın Galatasaray'a şansı tutmuyor
Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, derbide karşılaşacakları sarı-kırmızılı takıma karşı, tekn...
Aklındaki tek değişiklik sadece o mevkiide...
Fenerbahçe'de derbi alarmı. Sarı Lacivertlilerde pazar günkü maç için tek bir hedef var o da 3 puan.Tek...
Aykut Kocaman şimdi patron oldu!
FENERBAHÇE eknik Direktörü Aykut Kocaman, eski takımında yeniden göreve başladığında düzenlediği b...
Kocaman'dan futbolculara: "Dünyanın en büyük spor kulübündesiniz" Aykut Kocaman'dan iddialı sözler! İşte Aykut Kocaman’ın yeni tarzı!
HABERİN ETİKETLERİ
aykut kocaman,

Bütün antrenmanlarımızla, söylemlerimiz ve çalışmalarımızla bu kulübü, zirveye doğru götürmek amacındayız. Bunu yapacak gücümüz var. Futbolcu, yönetim ve teknik kadromuzla bu gücümüz var. Önce yürümeye, sonra koşmaya, sonra da depar atmaya gitmek istiyoruz. 4 senedir şampiyonluğun arkasında kalıyor. Artık ana amaç olarak oraya doğru gitmek, üstüne koymak istiyoruz. Düşüncelerimizi daha sonra genişletmeye de çalışacağız.

Esas olan şu ki ; birkaç seferdir vurgulayarak anlatmaya çalışıyorum. Bence bu dönemdeki en iyi transfer var olan oyuncuların özgüvenini artırmak, kendi değerlerine yükseltmektir. Bunu yapmak için çok büyük gayret göstereceğiz. Oyuncu grubunun da bunu anlaması gerek. Büyük takımları büyük takım yapan şeylerden biri de eksiklerini gidermektir. Bu tarafıyla bakıldığında 3 oyuncuyla anlaşma yaptık. En az 1 veya 2 oyuncuyla daha temasımız var. Eksik olan yerler dolacaktır. Merkez forvete transfer yapmak durumundayız. Çok aranan, çok fazla bulunan bölge değil. Nokta atışı yapmamız gereken yer merkez forvet olarak görülüyor. Kaleci konusunda da çalışmalarımız sürüyor.

Takımdan göndermek çok kolay gibi görünüyor. Sözleşmeli oyuncular var. Kamp sonrasında yönetimle paylaşırız. Önce oyuncuları görmek gerek. Kadroda olmayan oyuncularımız var. Onlar bilinen isimler. Önce gözlem yapacağız, ondan sonra da yönetimle paylaşacağız. İşin birinci tarafı bu. Kendimle ilgili sözler verebilirim. Yüzde yüz her şeyimizle çalışacağız. Sabahtan akşama kadar Fenerbahçe’yi nasıl bir adım daha ileriye doğru götürebiliriz diye bakacağız. Bu Konyaspor’da da böyleydi. Fenerbahçe’de beklentiler ve baskı var. Ama bu durum performansı da artırabilir. Örseleyici de olabilir.

Futbol takımımızda gerçekten gayretli ve çaba gösteren bir takım olacak. Başka bir açıklaması da yok. Futbolda bazı şeyleri isterseniz ama aksaklıklar olabilir. Bunlar başka şey. Olmazsa olmaz diyeceğimiz şey ; çaba ve gayret. Bütün oyuncular bunu bir şekilde yapacaklardır. Baskı elbette olacaktır. Ama baskıyı kırmayı da sağlayabiliriz. Bunlarla baş etmesini öğrendik. Başımıza neler geleceğini bilmiyoruz ama neler yapacağımızı biliyoruz.

Basketbol farklı, futbol başka bir oyun. Futbolda dönüşümlere kolay imkan tanınmıyor. Etap etap gitmek gerekir. Kulüp hafızasını taşıma konusunda sıkıntılar olabiliyor. Bazen antrenörler, sportif direktör, profesyonel yönetici olabilir… Bunu biraz daha ileriye taşımanın çarelerini bulmak gerek. En önemli şey o hafızayı ilerleyen günlere taşıyabilmek. Burada kırılmalar oluyor. Orası doğru.

Değişmeyen tek şey değişimin değişmediğidir. Futbolculuktan beri hep bir şeyler oluyor. Birileri yapıyorsa nasıl yapabiliyor? Biz yapamıyorsak neden yapamıyoruz? Bu soruları kendimize soruyoruz. Kendi ekibimizle birlikte ne oluyor ve nasıl yapabiliriz derdindeyiz. Bir anda siyahı beyaza çevirme şansına sahip değiliz. Etap etap oluyor. Eğer bizde bir gelişim söz konusuysa bundan dolayıdır. Üstüne ekleyebileceğimiz bir şey yok. Evet doğru, 4 sene önceki yerde değiliz. Hayat değişti. Biz de hayatın değişen olaylarına göre kendimize göre pozisyon almayı öğrenmeye çalıştık. 4 yıl sonra bugünkü derece de yetersiz olabilir. Kendi adıma söyleyeyim. 4 yıl sonraki şeylere de adapte olmaya çalışacağım.

Bu kulüpte oynayan ve teknik direktörlük yapan insanlar için zirve burası. Dolayısıyla özlediğim yer de burası. Her şey çok olumlu, güllük-gülistanlık değil. Sıkıntılar da var. Ama bunlarla baş etmeye değecek şey Fenerbahçe’de olmaktır. Sadece Fenerbahçe’ye mesaj vermek niyetinde değilim. Mesaj veren bir adam değilim. İnsanların bana en çok verdiği şey güvendir. Futbol piyasasında yerim var. İnsanlardan saygı görüyorum ama bu bir yere kadar. Burada olmak en önemli onurdur.

Takım 4 senedir hedefinden uzak. Sportif anlamda ilk hedef en kısa şekilde şampiyonluğa gitmektir. Şu anda çok oyuncumuz var. Çalışıyoruz. Temel hedef şampiyonluk. Biz buna odaklanmak zorundayız. En azından şu anda ben buna odaklanmış durumdayım. Gelecek oyuncuya elbette kapıları kapatmayacağız. Oynamak istiyorum diyene kapıyı kapatmak benim tarzım değil.


KAYNAK : Ajansspor
Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Derbide ilki yaşayacaklar! Tam 21 isim...

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde, teknik direktörlerinin forma verm

Başkan Özbek'in derbilerde yüzü gülmüyor!

Süper Lig'de 22 Ekim Pazar günü Fenerbahçe'yi konuk edecek Galatas

Kocaman'ın Galatasaray'a şansı tutmuyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, derbide karşılaşacakları s

Volkan Demirel, İnstagram'dan yanıt verdi!

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray
 
Emre Belözoğlu, Aziz Yıldırım'ı ağlattı!
4625
Necati gole giderken elektrikler kesildi!
4273
Sporda ilginç görüntüler!
39018
Federer'in çocukla maçı
38458
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
14281
EN ÇOK OKUNANLAR
EN ÇOK GEZİLEN GALERİLER