GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Marmara Bisiklet Turu Şile\'den başlıyor

Altı ülkeden 9 takım ve 63 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek 1. Uluslararası Marmara Bisiklet Turu, yarın Şile\'den başlayacak.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
27 Ekim 2010, Çarşamba 16:35

Altı ülkeden 9 takım ve 63 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek 1. Uluslararası Marmara Bisiklet Turu, yarın Şile\'den başlayacak.

28 - 31 Ekim tarihleri arasında Şile-Kefken, Kefken-Akçakoca, Akçakoca-Adapazarı, Adapazarı-İzmit olmak üzere 4 etap halinde yapılacak 1. Uluslararası Marmara Bisiklet Turu, basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Uluslararası organizasyon ile ilgili Sakarya\'daki Seçkin Otel\'de basın toplantısı düzenleyen Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu, bisiklet turunun yarın Şile\'den start alacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu\'nun, 60\'lı yıllarda ilk başladığında Marmara Bisiklet Turu olarak başladığını belirten Müftüoğlu; \"Cumhurbaşkanlığı turu dünyadaki 17 büyük organizasyondan birisi oldu, şampiyonlar ligi denilen en üst kategoriye kadar çıktı. Ana hedefimiz olimpiyat, ikincisi Marmara turuna tekrar o isimle başlayarak dünyanın sayılı turlarından birisi arasına girmesi\" diye konuştu.

Bisiklet sporunu yaparken olimpiyatları hedeflediklerini kaydeden Müftüoğlu, turun tarihini özellikle seçtiklerine dikkat çekti.

Dört ili kapsayan uluslararası bisiklet turunun bisiklet sporunun alt yapısının gelişmesine fırsat vereceğini belirten Sakarya Valisi Mustafa Büyük, organizasyonun ülke ve bölge için önemli olduğunu ifade etti. Büyük, şunları söyledi; \"Uluslararası statü kazandıran, çok ilgi çekecek, Türkiye ve dünyada bilinen ve tanınan bir tur olarak ortaya çıkacağını ümit ettiğimiz bir organizasyonu gerçekleştirmiş oluyoruz. Bizde üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz.\"

Altı ülkenin katılacağı 1. Uluslararası Marmara Bisiklet Turu\'nda her takımdan 7 sporcu olmak üzere 63 sporcu yeralacak. Sporcular Şile-Kefken, Kefken-Akçakoca, Akçakoca-Adapazarı, Adapazarı-İzmit olmak üzere 4 etapta 522 kilometre pedal çevirecek. Turun sonunda dereceye giren sporculara toplam 21 bin 920 euro para ödülü verilecek.

 


Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
36185
Sporda ilginç görüntüler!
36398
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
16234
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12927