GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Deprem bisikletçileri yolu yarıladı

\"Türkiye\'nin Afeti: 10. yıl anma etkinlikleri\" kapsamında bisikletlerle Erzincan\'dan yola çıkan sporcular, Kuzey Anadolu Fay Hattı boyunca ilerleyerek varış noktası olan Kocaeli\'ne gidiyor. Yolu yarılayan sporcular, geçtikleri illerde halkın dikkatini depreme çekiyor.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
14 Ağustos 2009, Cuma 12:05

\"Türkiye\'nin Afeti: 10. yıl anma etkinlikleri\" kapsamında bisikletlerle Erzincan\'dan yola çıkan sporcular, Kuzey Anadolu Fay Hattı boyunca ilerleyerek varış noktası olan Kocaeli\'ne gidiyor. Yolu yarılayan sporcular, geçtikleri illerde halkın dikkatini depreme çekiyor.

Türk Kızılayı, Kocaeli Üniversitesi ve Afet İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Marmara depreminin 10. yıl dönümünde düzenlenen \"Kuzey Anadolu Fay Hattı Bisiklet Turu\"nda yer alan sporcular Çorum\'a ulaştı. Tur için 11 Ağustos\'ta Erzincan\'dan yola çıkan ve Sivas, Tokat ile Samsun\'dan geçen bisikletçiler, Çorum kent girişindeki çimento fabrikası önünde Vali Mustafa Toprak, Kızılay Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin ve genç sporcular tarafından karşılandı.

Çorum\'daki sporcuların da katılımıyla oluşturulan konvoy ile Gazi Caddesi boyunca ilerleyen sporcular, kent merkezindeki Hürriyet Parkı\'na geldi. Turun Çorum etabı dolayısıyla Hürriyet Meydanı\'nda düzenlenen törende konuşan Kızılay Çorum Şube Başkanı Sedat Canbolat, Marmara depreminin 10. yıl dönümü nedeniyle bisikletleriyle yola çıkan sporcuların yorulmadan yılmadan Çorum\'a kadar geldiklerini söyledi. Sporcuların gittikleri illerde insanları depreme karşı duyarlı olmaya davet ettiklerini ifade eden Canbolat, Çorum olarak ellerinden gelen misafirperverliği yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Afet Operasyon Merkezi Müdürü Zafer Karakaş da, afet ülkesi olan Türkiye\'nin nüfusunun yüzde 95\'inin afet bölgesinde yaşadığını kaydetti. Türkiye\'nin 1999 yılında büyük bir deprem afetiyle karşılaştığını belirterek, \"Deprem, ortak mücadele isteyen bir düşman gibidir. Bu konuda herkes birlik içinde hareket etmelidir.\" dedi.

Çorum Belediye Başkan Vekili Zeki Gül ve Kocaeli Üniversitesinden Öğretim Üyesi Çevik Barış\'ın da birer konuşma yaptığı törende Vali Toprak, bisikletçilere çiçek takdim etti.

Bisiklet turuna katılan sporcuların yeni rotası ise Bolu. Sporcular, Bolu\'nun ardından Düzce, Adapazarı, Kocaeli ve Gölcük üzerinden seyahat ederek, Kocaeli\'de 17 Ağustos\'ta başlayacak olan Uluslararası Deprem Sempozyumu açılışına katılacaklar.


Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
34708
Sporda ilginç görüntüler!
35129
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
9849
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12345