GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Enka Spor\'dan çifte şampiyonluk

Atletizmde Kulüplerarası Süper Lig Final Yarışmaları Ankara\'da tamamlandı.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız




31 Temmuz 2011, Pazar 22:49

Naili Moran Tesisleri\'nde bugün yapılan müsabakalarla sona eren yarışlar sonucunda bayanlar ve erkeklerde sezonu şampiyon olarak tamamlayan Enka Spor, gelecek sezon Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası\'na katılma hakkı kazandı. 

Erkekler disk atmada 66.89\'luk derecesiyle Türkiye rekoru kıran Ercüment Olgundeniz ile bayanlar 400 metre engellide 50:09\'luk derecesiyle Türkiye rekoru kıran Nagihan Karadere, Olimpiyat A Barajı derecesini geçmeyi başardılar. 

Kulüplerarası Süper Lig Final Yarışmaları sonunda kategorilerinde ilk 3\'e giren sporcular şöyle: 

-BAYANLAR- 

400 metre engelli: 1. Nagehan Karadere (İzmir Büyükşehir Belediyespor), 2. Birsen Engin (ENKA), 3. Antinona Yefremova (Fenerbahçe) 200 metre: 1. Ivet Lalova (ENKA), Mariya Ryemyen (Fenerbahçe), Nihan Karuk (İzmir Büyükşehir Belediyespor) 

800 metre: 1. Tuğba Karakaya (Fenerbahçe), 2. Merve Aydın (ENKA), 3. Alev Yurdseven (Bursa Büyükşehir Belediyespor) 

3 bin metre: 1. Sultan Haydar (ENKA), 2. Gülcan Mıngır (Fenerbahçe), 3. Nilay Esen (Bursa Büyükşehir Belediyespor) 

4x400 bayrak yarışı: 1. Özge Gürsel, Birsen Engin, Pınar Saka ve Meliz Redif (ENKA), 2. Antinona Yefremova, Nimet Karakuş, Emel Şanlı ve Yağmur Kayık (Fenerbahçe), 3. Derya yıldırım, Zümrüt Aslan, Nihan Karuk ve Nagehan Karadere (İzmir Büyükşehir Belediyespor) 

Disk atma: 1. Semra Türk (Fenerbahçe), 2. Dilek Esmer (ENKA), 3. Gökçe Çelenk (Bursa Büyükşehir Belediyespor) 

Cirit atma: 1. Meryem Öçal (ENKA), 2. Berivan Şakır (Fenerbahçe), 3. Seher Yazıcıoğlu (İstanbul Büyükşehir Belediyespor) 

Uzun atlama: 1. Karin Melis Mey (Fenerbahçe), 2. Emel Güngör (Bursa Büyükşehir Belediyespor), 3. Olga Rypakova (ENKA) 

Yüksek atlama: 1. Venelina Venesa (Beşiktaş), 2. Candeğer Oğuz (ENKA), 3. Burcu Ayhan (Fenerbahçe) 

-ERKEKLER- 

400 metre engelli: 1. Laron De carlo Bennet (Fenerbahçe), 2. Tuncay Örs (ENKA), 3. Kürşat çalışkan (Ankara Kara Kuvvetleri Gücü) 

200 metre: 1. Ramil Guliyev (Fenerbahçe), 2. Ali Ekber Kayaş (ENKA), 3. Hakan Karacaoğlu (Ankara Kara Kuvvetleri Gücü) 

800 metre: 1. İlham Tanui Özbilen (ENKA), 2. Emrah Çoban (İzmir Büyükşehir Belediyespor), 3. Hüseyin Yağlı (Fenerbahçe) 

3 bin metre: 1. Kemal Koyuncu (ENKA), 2. Halil Akkaş (Fenerbahçe), 3. Levent Ateş (İzmir Büyükşehir Belediyespor) 

3 bin metre engelli: 1. Tarık Akdağ (ENKA). 2. Hakan Duvar (Ankara EGO), 3. Emin Tan (Fenerbahçe) 

Disk atma: 1. Ercüment Olgundeniz (ENKA), 2. Ivan Grysynn (Fenerbahçe), 

3. Talat Erdoğan (İzmir Büyükşehir Belediyespor) 3 adım atlama: 1. Marian Oprea (ENKA), 2. Haşim Yılmaz (Fenerbahçe), Harun Kır (İzmir Büyükşehir Belediyespor) 

Sırıkla yüksek atlama: 1. Yunus Emre Usluca (ENKA), 2. Ümit Sungur (Fenerbahçe), 3. Mustafa Kıvanç (Galatasaray) 

4x400 bayrak yarışı: 1. Ali Ekber Kayaş, Halit Kılıç, Serdar Tamaç, İlham Tanui Özbilen, Tuncay Örs ve Kemal Koyuncu (ENKA), 2. Laron De Carlo Bennet, Mehmet Güzel, Hüseyin Yağlı, Cihat Ulus, Furkan Şen ve Mustafa Yıldız (Fenerbahçe), 3. Sercan Aydemir, Levent Ateş, Oytun Gören, Uğur Çakır, Emrah Çoban ve Hasan Cengiz (İzmir Büyükşehir Belediyespor) 

Cirit atma: 1. Fatih Avan (Fenerbahçe), 2. Mustafa Tan (İzmir Büyükşehir Belediyespor), Aykut Tanrıverdi (Galatasaray)

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
34839
Sporda ilginç görüntüler!
35276
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
9982
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12400