GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Side Antik Kent\'te sonbahar dönemi bisklet turları başladı

Antalya\'nın Manavgat ilçesi Side Antik Kent\'te sonbahar dönemi bisiklet turları başladı. Titreyengöl bölgesinde otellere Avrupalı pedal tutkunları, turlarına Side Apollon Tapınağı önünde başlayıp Sorgun Çamlığı çıkışında son veriyor.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
17 Eylül 2009, Perşembe 13:16

Antalya\'nın Manavgat ilçesi Side Antik Kent\'te sonbahar dönemi bisiklet turları başladı. Titreyengöl bölgesinde otellere Avrupalı pedal tutkunları, turlarına Side Apollon Tapınağı önünde başlayıp Sorgun Çamlığı çıkışında son veriyor.

Avrupalı bisiklet tutkunları günlük Titreyengöl, Side, Oymapınar Barajı ve Yeşilkanyon arası günlük 48 kilometre pedal çeviriyor. Almanya Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Bisiklet Federasyonu Başkanı Toni Kirsch, Alman pedal tutkunlarının sonbahar ve kış dönemi antrenmanlarını Türkiye\'de yapacaklarını belirtti. Toni Kirsch, Alman bisiklet sporcularının özellikle kış dönemi kamp ve antrenmanlarını Antalya bölgesinde yapabilmesi için konuklama tesislerinin sezon bitiminde pedal tutkunlarına göre dizayn etmesi gerektiğini ifade etti.

Belçika Lokeren Bisiklet Kulübü Başkanı Dr. Peter De Witte de, 420 sporcu ile birlikte 2 yıldır sonbahar ve kış dönemi antrenmanlarını Alanya ile Manavgat arasında yaptıklarını ifade etti. Side-Oymapınar arasında çok güzel bisiklet parkur alanının bulunduğunu belirten Peter De Witte, bölgenin Mayorka\'ya göre bisiklet sporu için daha elverişli olduğunu söyledi. Witte, İspanya, Fransa ve Tunus ve Antalya\'ya gelen Belçikalı bisikletçilerin yüzde 90\'nın mühendis, avukat, doktor, diş hekimi ve ülkelerinde mesleklerinde kendilerini ispatlamış kişiler olduğunu ifade etti.

Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği (TİSOYAB) Başkanı Ali Keleş, Titreyengöl ve Sorgun Çamlığı\'nın kışın trekking, Nordic Walking (İskandinav yürüyüşü) ve bisiklet sporu yapımı için başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinde tanıtım yaptıklarını belirtti. Manavgat Titreyengöl Magic Life Hotel Genel Müdürü Şule Billur, otellerinde bisiklet kulübünün bulunduğunu, geçen yıl 8 bin Avrupalı bisikletçinin Side destinasyonunda pedal çevirdiğini belirtti.

 

 


Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
34923
Sporda ilginç görüntüler!
35371
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
10018
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12444