GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

(Video) Eboue'ye BJK TV'de ırkçı söylem!

BJK TV canlı yayınında Burhan Akdağ isimli sunucu, Galatasaray'ın yıldızı Emmanuel Eboue için "Bu görüntüler National Geographic'da hergün veriliyor" dedi.


Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
21 Kasım 2011, Pazartesi 22:51

Hatırlandığı üzere, dün oynanan Beşiktaş - Galatasaray derbisinde, dakikalar 60'ı gösterdiğinde korner direğinin orada bulunan Emmanuel Eboue, sırtına atılan su şişesi sonrasında uzun süre başını tutmuştu. Bunun üzerine ortalık karışmış ve kalan dakikalarda Beşiktaş tribünlerinden Eboue'ye çakmak yağmıştı.

CANLI YAYINDA SKANDAL SÖZLER
 
Beşiktaş’ın resmi kanalı olan BJK TV’de yayınlanan “Manşet” adlı programda BJK TV moderatörü Burhan Akdağ, Galatasaray’ın Fildişili Sahilli oyuncusu Emanuel Eboue hakkında şok bir ifade kullandı. 

Akdağ, siyah beyazlı taraftarlarının oyunu soğuttuğu gerekçisiyle tepki gösterdiği Eboue hakkında, "Bu Eboue'ye bakın hafta içinde National Geographic'te çok sık görürsünüz" dedi..

ÖZÜR DİLEDİ 

Kanaltürk'te yayınlanan Telegol programına telefonla bağlanan Akdağ, "Eboue hakkında söylenen sözler bana ait, canlı yayında söylediğim sözler. 9.30 gibi söyledim. Ben o programda konuğum. Daha önce de konuk olmuştum; maç öncesi ve sonrasında yorumlarda bulundum. Bu cümlenin anlamını her türlü yaparım." dedi. 

Burhan Akdağ şöyle devam etti: 

"National Geographic’i izlerseniz her şeyi görebilirsiniz. Dostlarım aradı keşke söylemeseydin dediler. Galatasaray büyük bir camia, yanlış anlamalarını istemem. Galatasaray camiasından özür dilerim. Bugün Beşiktaş camiasında bu konu hakkında bir şeyler konuşulmuş, olay kapatılmak istenirken bu kelimeler çıktı. Bu her türlü anlama çekebilirim" 

Çok belgesel izlediğini ve aslanların mücadelesini gördüğünü söyleyen Akdağ, "Sular ve çakmakla mücadele eden aslana da benzetebilirim. Ağzımdan zenci kelimesi çıkmadı. Aslanlar sahadaydı, çakmağı atanlar ayrı bir konu. Dediklerimden maymuna da benzetirler, yılana da benzetirler, aslana da benzetirler" ifadelerini kullandı. 

Burhan Akdağ sözlerini şöyle noktaladı: 

"Galatasaray camiası ve Eboue’den özür dilerim. Bu sözlerden kırılanlardan özür dilerim. Öyle bir laf çıktı. Mahkemeye versinler problem değil, söylememem gereken bir laftı" 

Misafir
22 Kasım 2011, Salı 04:59

tv ekranlarında ve medyada böyle iğrenç sözler söyleyene ceza verilmedikçe derbiler daha çokkk seyircisiz oynanır...su şişesi ve atılan çakmaklar yüzünden ağır yaralanmasımı gerekir kaldı ki daha maçın başında sahaya seyirci girmişken...bu olaylardan sonra hala taraftar haklı diyebiliyormusunuz...???

Misafir
21 Kasım 2011, Pazartesi 23:42

su şişesinden 1 saat kıvranmaktan gs ye yakışıyormu

Misafir
21 Kasım 2011, Pazartesi 23:24

taraftarı çok iyi, sahaya her türlü şeyi atarlar, ama pardon 8 yerler, taraftarımız iyi derler, soyunurlar falan, yarın da siyaha boyanır hepimiz eboueyiz falan derler unutulur herşey.

Misafir
21 Kasım 2011, Pazartesi 23:20

beşiktaş da ne düzgün ki tv si iyi olsun.

 

Derbide ilki yaşayacaklar! Tam 21 isim...

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde, teknik direktörlerinin forma verm

Başkan Özbek'in derbilerde yüzü gülmüyor!

Süper Lig'de 22 Ekim Pazar günü Fenerbahçe'yi konuk edecek Galatas

Kocaman'ın Galatasaray'a şansı tutmuyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, derbide karşılaşacakları s

Volkan Demirel, İnstagram'dan yanıt verdi!

Fenerbahçe'nin başarılı file bekçisi Volkan Demirel, Galatasaray
 
Federer'in çocukla maçı
35991
Sporda ilginç görüntüler!
36284
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
15617
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12877