GÜNÜN
GELİŞMESİ
.

Avrasya Maratonu'nun ismi değişti

Organizasyonun ismini Vodafone İstanbul Maratonu olarak değiştirildi.

Bizi Facebook'ta takip etmek için beğen'e tıklayınız
21 Ekim 2013, Pazartesi 17:30

Bu yıl 35'inci kez gerçekleştirilecek olan ve adı Avrasya Maratonu'ndan Vodafone İstanbul Maratonu'na çevrilen organizasyonun tanıtım toplantısı yapıldı.

Sarayburnu'nda bulunan Sepetçiler Kasrı'nda gerçekleştirilen basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vodafone Türkiye Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin ile davetliler hazır bulundu.

Tarihin çeyiz sandığı olarak adlandırdıkları İstanbul'un, güzelliklerinin yanı sıra düzenlenen organizasyonlarla da dikkat çekmesi için çalıştıklarını kaydeden Topbaş, "Günümüz dünyasında şehirler, kendilerini daha fazla hissettirmek için çalışmalar yapmaktalar. Dünyada hiçbir şehre nasip olmayan coğrafi konumu itibariyle, kendimizin farklı bir konuma gelmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık" diye konuştu.

Vodafone Avrasya Maratonu adıyla geçtiğimiz yıl 34'üncü kez düzenledikleri yarışta isim değişikliğine gidildiğini aktaran Başkan Topbaş, "Adıyla hep İstanbul akla gelsin diye, bu yıl 35. kez düzenlenecek olan organizasyonun ismini Vodafone İstanbul Maratonu olarak değiştirdik. İstanbul Maratonu artık dünyada bir gündem oluşturacak, yakından takip edilecek. Dünyanın en saygın, en iyi takip edilen, başarılı atletlerin yanı sıra dünyada meraklılarının da izlemek için geleceği önemli bir etkinlik olacak" ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu organizasyona önemli fedakarlıklarda bulunduğunu aktaran Kadir Topbaş, şunları söyledi:

"Seçkin sporcular gelsin diye ödülleri yükselttik. Türk sporcularımızı teşvik etmek için ayrı bir ödül sistemi uyguladık. Bu tip organizasyonlar, kent ekonomilerine önemli katkılar sunmakta. Şehir yönetimleri, bu tip organizasyonların getirilerini de değerlendirmektedirler. Nüfus olarak Avrupa'nın 23 ülkesinden büyük bir kentte yaşıyoruz ve şehrimizin 8500 yıllık mazisi var. Şehrimizin hak ettiği nokta çok daha farklıdır. Vodafone Avrasya Maratonu'nda 17 Kasım Pazar günü birlikte olacağız."

Yıldız'dan maratonun isminin değişmesine tepki
Türk atletizminin duayen isimlerinden olan Selahattin Yıldız, maratonun isminde yapılan değişikliğe tepki gösterdi.

Tepkisini kürsüde bulunduğu esnada Kadir Topbaş'a aktaran Yıldız, "İsim değişikliğine karşıyım. 35 yaşındaki bir çocuğun ismini değiştirirken babasına sorulmaz mı? Ben bu maratonun isim babasıyım. Çok zor şartlarda başladık. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyin belediye başkanlığı döneminde önemli aşama kaydettik. Sizinle de bu aşamalar devam ediyor. Tabii ki aldığınız karara uyarız ama ilerde hukuki süreç başlatabilirim" ifadelerini kullandı.

Topbaş ise Yıldız'a, "Malum, günümüz reklam dönemi. Maratonlar da şehirlerle özdeşleşiyor. Şehrimizin adını duyurma ve reklamını yapma adına böyle bir yola gidildi" diyerek karşılık verdi.

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
 

Fenerbahçeli futbolculardan anlamlı ziyaret

Fenerbahçe'nin tecrübeli futbolcuları Volkan Demirel ve Mathieu Val

UEFA iki maça soruşturma açtı!

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde dün oynanan Celtic-Paris Saint-Germain (PS

Dünya şampiyonu gibi karşılandı!

Yunanistan'ın Atina Kentinde düzenlenen Yıldızlar Dünya Şampiyon

Ahmet Cömert Boks Turnuvası başlıyor

31. Uluslararası Ahmet Cömert Boks Turnuvası yarın İstanbul'da ba
 
Federer'in çocukla maçı
35505
Sporda ilginç görüntüler!
36014
Galatasaraylılardan Fenerbahçe'ye uçakta küfür
12336
Ünlülerden Fenerbahçe'ye destek!
12778